GD-120CM-5D

12/24 часа, отпорен на удари и вибрации, лед светло, светско време, стоперица, тајмер, 5 аларми, календар

9.190 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

12/24 часа, отпорен на удари и вибрации, лед светло, светско време, стоперица, тајмер, 5 аларми, календар

Бренд

G-SHOCK

Модел

GD-120CM-5D

Пол

машки

Материјал на часовник

гума

Материјал на ремче

гума

Тип на механизам

дигитален

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

55 mm

Функција на часовник

12/24 часа, отпорен на удари и вибрации, лед светло, светско време, стоперица, тајмер, 5 аларми, календар

Водоотпорност

20 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

зелена

Боја на куќиште

зелена

Боја на ремче

зелена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm