1513584

време, 12/24 часа, дата

24.590 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

Бренд

HUGO BOSS

Модел

1513584

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

41 mm

Функција на часовник

време, 12/24 часа, дата

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

20 mm