1513603

време, 12/24 часа, дата

24.590 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

Бренд

HUGO BOSS

Модел

1513603

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

44 mm

Функција на часовник

време, 12/24 часа, дата

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сива

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сива

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm