30%

LC06329.530

време

2.940 ден 4.190 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категорија

Создаден во Лондон во 1908 година, Lee Cooper има богата историја која трае повеќе од еден век.
Lee Cooper часовниците се создадени за луѓе со немирен и авантуристички дух, тие се одликуваат со автентичен, модерен и атрактивен дизајн, квалитетна изработка од нерѓосувачки челик и јапонски механизам.

Бренд

LEE COOPER

Модел

LC06329.530

Пол

женски

Материјал на часовник

медицински челик

Материјал на ремче

медицински челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

36 mm

Функција на часовник

време

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сребрена

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

биколор

Форма на куќиште на часовник

округло