30%

LC06397.120

12/24 часа, ден, дата

3.290 ден 4.690 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

Lee Cooper

Dedicated To Style since 1908
Создаден во Лондон во 1908 година, Lee Cooper има богата историја која трае повеќе од еден век.
Lee Cooper часовниците се создадени за луѓе со немирен и авантуристички дух, тие се одликуваат со автентичен, модерен и атрактивен дизајн, квалитетна изработка од челик и јапонски механизам.

Бренд

LEE COOPER

Модел

LC06397.120

Пол

женски

Материјал на часовник

медицински челик

Материјал на ремче

медицински челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

36 mm

Функција на часовник

12/24 часа, ден, дата

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

бисерна

Боја на куќиште

бронзена

Боја на ремче

бронзена

Форма на куќиште на часовник

округло