40%

V205GUUUSU

12/24 часа, дата, хронограф

7.740 ден 12.890 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категории,

12/24 часа, дата, хронограф

Бренд

OBAKU

Модел

V205GUUUSU

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

42 mm

Функција на часовник

12/24 часа, дата, хронограф

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сива

Боја на куќиште

сива

Боја на ремче

сива

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

20 mm