V211LXVIRL

време (час,минути, секунди)

6.290 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време (час,минути, секунди)

Бренд

OBAKU

Модел

V211LXVIRL

Пол

женски

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

36 mm

Функција на часовник

време (час,минути, секунди)

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

сина

Боја на ремче

бронзена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

12 mm