V230LXCBMC

9.790 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

Obaku се дански часовници кои се одликуваат со модерен, минималистички дизајн, слим куќиште и миланезе (Меш) ремче, создадени да ја претставуваат Зен филозофијата во животот. Името им произлегува од античкото азијско учење Обаку кое комбинирано со Зен филозофијата, ги претставува суштинските работи во животот. Заедно со данската перфекција и културен минимализам, создаваат часовник кој ќе изгледа модерно и едноставно, а сепак впечатливо во секоја модна комбинација.

Бренд

OBAKU

Модел

V230LXCBMC

Пол

женски

Материјал на часовник

медицински челик

Материјал на ремче

медицински челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

34 mm

Водоотпорност

3 атм

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црно

Боја на куќиште

сребрено

Боја на ремче

сребрено

Форма на куќиште на часовник

округло