V235GXVLML

време (час,минути, секунди)

8.290 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категории,

време (час,минути, секунди)

Бренд

OBAKU

Модел

V235GXVLML

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик/ меш

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

38 mm

Функција на часовник

време (час,минути, секунди)

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сина

Боја на куќиште

бронзена

Боја на ремче

сина

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

20 mm