V236LXVIMV

време (час и минути)

12.290 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време (час и минути)

Бренд

OBAKU

Модел

V236LXVIMV

Пол

женски

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик/ меш

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

28 x 28 mm

Функција на часовник

време (час и минути)

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

сафирно

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

бронзена

Боја на ремче

бронзена

Форма на куќиште на часовник

коцка

Ширина на ремче

14 mm