29%

V238LXCWMC

време (час,минути, секунди)

6.200 ден 8.790 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време (час,минути, секунди)

Бренд

OBAKU

Модел

V238LXCWMC

Пол

женски

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик/ меш

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

32 mm

Функција на часовник

време (час,минути, секунди)

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

16 mm