V238LXVNMN

време (час,минути, секунди)

9.990 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време (час,минути, секунди)

Бренд

OBAKU

Модел

V238LXVNMN

Пол

женски

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик/ меш

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

32 mm

Функција на часовник

време (час,минути, секунди)

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

кафено

Боја на куќиште

кафена-виолетова

Боја на ремче

кафено-виолетова

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

16 mm