V243LMCIMC

8.990 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категорија

време (час,минути, секунди), месечеви фази

Бренд

OBAKU

Модел

V243LMCIMC

Пол

женски

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик/ меш

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

32 mm

Функција на часовник

време (час,минути, секунди), месечеви фази

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сребрена

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло