29%

V243LMVBMV

време (час,минути,секунди), месечеви фази

7.500 ден 10.590 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време (час,минути,секунди), месечеви фази

Бренд

OBAKU

Модел

V243LMVBMV

Пол

женски

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик/ меш

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

32 mm

Функција на часовник

време (час,минути,секунди), месечеви фази

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на ремче

бронзена

Форма на куќиште на часовник

округло