50%

PC106522F02

3.650 ден 7.290 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, 12/24, ден, дата

Бренд

PIERRE CARDIN

Модел

PC106522F02

Пол

женски

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

33 mm

Функција на часовник

време, 12/24, ден, дата

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сива

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

виолетова

Форма на куќиште на часовник

округло