50%

PC106582F02

3.500 ден 6.990 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категорија

време, три стрелки (час, минути, секунди), дата

Бренд

PIERRE CARDIN

Модел

PC106582F02

Пол

женски

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

32 mm

Функција на часовник

време, три стрелки (час, минути, секунди), дата

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

16 mm