50%

PC106952F20

време, 12/24, ден, дата

4.800 ден 9.589 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, 12/24, ден, дата

Бренд

PIERRE CARDIN

Модел

PC106952F20

Пол

женски

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

36 mm

Функција на часовник

време, 12/24, ден, дата

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

17 mm

Упатство за употреба