50%

PC107891F07

4.800 ден 9.590 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категорија

време, три стрелки (час, минути, секунди)

Бренд

PIERRE CARDIN

Модел

PC107891F07

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

42 mm

Функција на часовник

време, три стрелки (час, минути, секунди)

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сива

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

биколор

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

20 mm