50%

PC108071F05

време, три стрелки (час, минути, секунди), дата

5.100 ден 10.190 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, три стрелки (час, минути, секунди), дата

Бренд

PIERRE CARDIN

Модел

PC108071F05

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

45 mm

Функција на часовник

време, три стрелки (час, минути, секунди), дата

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сива

Боја на куќиште

биколор

Боја на ремче

биколор

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

21 mm