50%

PC108162F09

5.100 ден 10.190 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категорија

време, три стрелки (час, минути, секунди)

Бренд

PIERRE CARDIN

Модел

PC108162F09

Пол

женски

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

32 mm

Функција на часовник

време, три стрелки (час, минути, секунди)

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сива

Боја на куќиште

бронзена

Боја на ремче

кафена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

15 mm