50%

PC901732F02

време, три стрелки (час, минути, секунди), дата

3.400 ден 6.790 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, три стрелки (час, минути, секунди), дата

Бренд

PIERRE CARDIN

Модел

PC901732F02

Пол

женски

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

30 mm

Функција на часовник

време, три стрелки (час, минути, секунди), дата

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

14 mm