50%

PC901741F07

време, три стрелки и датум

5.200 ден 10.389 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, три стрелки и датум

Бренд

PIERRE CARDIN

Модел

PC901741F07

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

40 mm

Функција на часовник

време, три стрелки и датум

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

златна

Боја на ремче

биколор

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

20 mm