50%

PC901872F06

време, три стрелки (час, минути, секунди)

3.500 ден 6.990 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, три стрелки (час, минути, секунди)

Бренд

PIERRE CARDIN

Модел

PC901872F06

Пол

женски

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

34 mm

Функција на часовник

време, три стрелки (час, минути, секунди)

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

златна

Боја на ремче

кафена

Форма на куќиште на часовник

округло