50%

PC901872F07

време, три стрелки

4.150 ден 8.290 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, три стрелки

Бренд

PIERRE CARDIN

Модел

PC901872F07

Пол

женски

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

36 mm

Функција на часовник

време, три стрелки

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

плава

Боја на куќиште

бронзена

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло