50%

PC902221F12

време, три стрелки (час, минути, секунди) , дата

3.800 ден 7.590 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, три стрелки (час, минути, секунди) , дата

Бренд

PIERRE CARDIN

Модел

PC902221F12

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

42 mm

Функција на часовник

време, три стрелки (час, минути, секунди) , дата

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

бронзена

Боја на ремче

биколор

Форма на куќиште на часовник

округло