50%

PC902392F01

време, две стрелки

3.750 ден 7.490 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, две стрелки

Бренд

PIERRE CARDIN

Модел

PC902392F01

Пол

женски

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

34 mm

Функција на часовник

време, две стрелки

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

кафеава

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

20 mm