50%

PC902392F10

време, две стрелки

4.150 ден 8.290 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, две стрелки

Бренд

PIERRE CARDIN

Модел

PC902392F10

Пол

женски

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

34 mm

Функција на часовник

време, две стрелки

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

плава

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

20 mm