50%

PC902412F03

време, две стрелки

4.350 ден 8.690 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, две стрелки

Бренд

PIERRE CARDIN

Модел

PC902412F03

Пол

женски

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

32 mm

Функција на часовник

време, две стрелки

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сива

Боја на куќиште

златна

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

16 mm