50%

PC902462F03

4.350 ден 8.690 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категорија

време, две стрелки (час, минути)

Бренд

PIERRE CARDIN

Модел

PC902462F03

Пол

женски

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

32 mm

Функција на часовник

време, две стрелки (час, минути)

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сребрена

Боја на куќиште

бронзена

Боја на ремче

кафена

Форма на куќиште на часовник

округло