50%

PC902671F201

време, три стрелки (час, минути, секунди)

4.700 ден 9.390 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, три стрелки (час, минути, секунди)

Бренд

PIERRE CARDIN

Модел

PC902671F201

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

42 mm

Функција на часовник

време, три стрелки (час, минути, секунди)

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло