50%

PC902671F202

време, три стрелки (час, минути, секунди)

6.050 ден 12.090 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, три стрелки (час, минути, секунди)

Бренд

PIERRE CARDIN

Модел

PC902671F202

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик/меш

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

42 mm

Функција на часовник

време, три стрелки (час, минути, секунди)

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

бронзена

Боја на ремче

бронзена

Форма на куќиште на часовник

округло