50%

PC902711F201

3.900 ден 7.790 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категорија

време, две стрелки (час, минути)

Бренд

PIERRE CARDIN

Модел

PC902711F201

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик/меш

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

42 mm

Функција на часовник

време, две стрелки (час, минути)

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло