50%

PC902731F03

време, 12/24, ден, дата

6.450 ден 12.890 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, 12/24, ден, дата

Бренд

PIERRE CARDIN

Модел

PC902731F03

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик/меш

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

42 mm

Функција на часовник

време, 12/24, ден, дата

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

бронзена

Боја на ремче

бронзена

Форма на куќиште на часовник

округло