50%

PC902741F01

5.850 ден 11.690 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категорија

време, 12/24, ден, дата

Бренд

PIERRE CARDIN

Модел

PC902741F01

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик/меш

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

44 mm

Функција на часовник

време, 12/24, ден, дата

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло