30%

SM30192.06

Време, дата, стоперка

17.920 ден 25.589 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, дата, стоперка

Бренд

SWISS MILITARY

Модел

SM30192.05

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

Кварцен

Вид на механизам

Аналоген

Големина на куќиште (mm)

42.5 mm

Функција на часовник

Време, дата, стоперка

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

К1 Стакло, сафирна облога

Боја на бројчаник

сина

Боја на куќиште

Бронзена, PVD

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

/