29%

SM30200.01

Време, дата

9.800 ден 13.890 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

Низ целиот свет, Swiss Military часовниците произведени од Chrono AG се добро познати по нивниот извонреден дизајн и квалитет. Часовниците изобилуваат со спортски изглед и авантуристички дух им одговараат на оние кои водат активен животен стил, било да е во деловно работење или за време на слободното време. Марката и нејзините часовници се симболи на вродените и високо ценети швајцарски вредности за прецизност и квалитет.
Под swiss made се подразбира дека изработката на часовникот неговиот механизам и финалната проверка на квалитетот се направени во Швајцарија.

Бренд

SWISS MILITARY

Модел

SM30200.01

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

Кварцен

Вид на механизам

Аналоген

Големина на куќиште (mm)

39 mm

Функција на часовник

Време, дата

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

Сафирно стакло

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

/