SM30200.03

Време, дата

13.890 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, дата

Бренд

SWISS MILITARY

Модел

SM30200.03

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

Кварцен

Вид на механизам

Аналоген

Големина на куќиште (mm)

39 mm

Функција на часовник

Време, дата

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

Сафирно стакло

Боја на бројчаник

сина

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

/

Упатство за употреба