30%

SM34042.08

Време, дата, стоперка

17.200 ден 24.490 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

Низ целиот свет, Swiss Military часовниците произведени од Chrono AG се добро познати по нивниот извонреден дизајн и квалитет. Часовниците изобилуваат со спортски изглед и авантуристички дух им одговараат на оние кои водат активен животен стил, било да е во деловно работење или за време на слободното време. Марката и нејзините часовници се симболи на вродените и високо ценети швајцарски вредности за прецизност и квалитет.
Под swiss made се подразбира дека изработката на часовникот неговиот механизам и финалната проверка на квалитетот се направени во Швајцарија.

Бренд

SWISS MILITARY

Модел

SM34042.08

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

Кварцен

Вид на механизам

Аналоген

Големина на куќиште (mm)

44 mm

Функција на часовник

Време, дата, стоперка

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

Минерално стакло

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

/