SM34051.01

Време, дата, ден, стоперка

27.590 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, дата, ден, стоперка

Бренд

SWISS MILITARY

Модел

SM34051.01

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

Кварцен

Вид на механизам

Аналоген

Големина на куќиште (mm)

46 mm

Функција на часовник

Време, дата, ден, стоперка

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

К1 Стакло, сафирна облога

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

Биколор (PVD)

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm