30%

SM34078.04

Време, дата

10.220 ден 14.590 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, дата

Бренд

SWISS MILITARY

Модел

SM34078.04

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

Кварцен

Вид на механизам

Аналоген

Големина на куќиште (mm)

43 mm

Функција на часовник

Време, дата

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

К1 Стакло, сафирна облога

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

Сребрена (мат)

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

20 mm