SM34078.08

Време, дата

15.290 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, дата

Бренд

SWISS MILITARY

Модел

SM34078.08

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

Кварцен

Вид на механизам

Аналоген

Големина на куќиште (mm)

43 mm

Функција на часовник

Време, дата

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

К1 Стакло, сафирна облога

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

Црна (мат)

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

20 mm

Упатство за употреба