SMA34075.01

Време, дата

51.590 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

датум

Бренд

SWISS MILITARY

Модел

SMA34075.01

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

Автоматик

Вид на механизам

Аналоген

Големина на куќиште (mm)

44 mm

Функција на часовник

Време, дата

Водоотпорност

50 бари

Стакло на часовник

Сафирно стакло

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

црна

Боја на ремче

Сребрена (мат)

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

/

Упатство за употреба