30%

SMA34075.02

Време, дата

36.200 ден 51.589 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

Низ целиот свет, Swiss Military часовниците произведени од Chrono AG се добро познати по нивниот извонреден дизајн и квалитет. Часовниците изобилуваат со спортски изглед и авантуристички дух им одговараат на оние кои водат активен животен стил, било да е во деловно работење или за време на слободното време. Марката и нејзините часовници се симболи на вродените и високо ценети швајцарски вредности за прецизност и квалитет.
Под swiss made се подразбира дека изработката на часовникот неговиот механизам и финалната проверка на квалитетот се направени во Швајцарија.

Бренд

SWISS MILITARY

Модел

SMA34075.02

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

Автоматик

Вид на механизам

Аналоген

Големина на куќиште (mm)

44 mm

Функција на часовник

Време, дата

Водоотпорност

50 бари

Стакло на часовник

Сафирно стакло

Боја на бројчаник

сина

Боја на куќиште

сина

Боја на ремче

Сребрена (мат)

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

/