SMP36040.06

Време, дата, ден

12.790 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, дата, ден

Бренд

SWISS MILITARY

Модел

SMP36040.06

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

Платно

Тип на механизам

Кварцен

Вид на механизам

Аналоген

Големина на куќиште (mm)

42 mm

Функција на часовник

Време, дата, ден

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

К1 Стакло, сафирна облога

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

Кафена (крем)

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm