30%

SMP36040.09

Време, дата, ден

9.000 ден 12.790 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, дата, ден

Бренд

SWISS MILITARY

Модел

SMP36040.09

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

Кварцен

Вид на механизам

Аналоген

Големина на куќиште (mm)

42 mm

Функција на часовник

Време, дата, ден

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

К1 Стакло, сафирна облога

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm