SMS34072.01

Време, дата, стоперка

29.289 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, дата, стоперка

Бренд

SWISS MILITARY

Модел

SMS34072.01

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

Соларен

Вид на механизам

Аналоген

Големина на куќиште (mm)

44 mm

Функција на часовник

Време, дата, стоперка

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

К1 Стакло, сафирна облога

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

црна

Боја на ремче

Сребрена (мат)

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

/