SMS34072.07

Време, дата, стоперка

27.289 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, дата, стоперка

Бренд

SWISS MILITARY

Модел

SMS34072.07

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

силикон

Тип на механизам

Соларен

Вид на механизам

Аналоген

Големина на куќиште (mm)

44 mm

Функција на часовник

Време, дата, стоперка

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

К1 Стакло, сафирна облога

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

Црна (мат)

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

/