SMS34073.08

Време, дата

23.489 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, дата

Бренд

SWISS MILITARY

Модел

SMS34073.08

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

силикон

Тип на механизам

Соларен

Вид на механизам

Аналоген

Големина на куќиште (mm)

42 mm

Функција на часовник

Време, дата

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

К1 Стакло, сафирна облога

Боја на бројчаник

сина

Боја на куќиште

Црна (мат)

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло