40%

USP4414ST

дата, хронограф, тахиметар

11.300 ден 18.790 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

дата, хронограф, тахиметар

Бренд

U.S. POLO

Модел

USP4414ST

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

44 mm

Функција на часовник

дата, хронограф, тахиметар

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm