USP4468YG

време, дата

5.800 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, дата

Бренд

U.S. POLO

Модел

USP4468YG

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

43 mm

Функција на часовник

Време, дата

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

златно

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

20 mm

Упатство за употреба